Ogłoszenia duszpasterskie 28.10.2018

• 28.10. niedziela – Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
  • 1.11. czwartek – Uroczystość Wszystkich Świętych
  • 2.11. piątek – Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych

Msze święte 1 listopada: 8.30 i 10.00 (z procesją na cmentarz).
Msze święte 2 listopada: 9.00 i 18.00.

Każdego dnia od 1 do 8 listopada każdy wierny raz dziennie można uzyskać odpust zupełny dla dusz w czyśćcu cierpiących, jeśli spełni zwykłe warunki (przyjęcie w tym dniu Komunii w stanie łaski uświęcającej; brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu; modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego) oraz pobożnie nawiedzi cmentarz i odmówi tam modlitwę za zmarłych (np. Dobry Jezu a nasz Panie albo Wieczny odpoczynek).

1. W październiku zapraszam dzieci wraz z rodzicami na różaniec:
w dni powszednie różaniec o 17.00, Msza święta według ogłoszeń.

2. Spowiedź święta codziennie w czasie różańca.

3. Dzisiaj Kościół w Polsce obchodzi Dzień solidarności z Kościołem prześladowanym, poświęcony sytuacji Kościoła w Pakistanie. Z tej okazji zbiórka do puszki na pomoc Chrześcijanom na wschodzie.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.

5. W piątek do południa odwiedziny chorych.

6. Za tydzień I niedziela miesiąca – adoracyjna.

7. W ostatnią niedzielę odbyło się liczenie wiernych uczestniczących we Mszy świętej.
Parafia liczy 2039 osób.
Na Mszy św. było 614 osób (30,1%), w tym: kobiet 327, mężczyzn 277.
Do Komunii świętej przystąpiły 194 osoby (31,6% uczestniczących; 9,5% wszystkich mieszkańców).

8. Jak co roku nasza Parafia wspomaga kuchnię dla ubogich prowadzoną przez siostry Jadwiżanki. Do środy włącznie w Kredensie wystawiona jest skrzynka do której można wkładać produkty spożywcze z długim terminem ważności.

9. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na remont organów.

10. Na bocznym ołtarzu znajdują się kartki wypominkowe.

11. Dzieci zapraszam po naklejki.

12. W naszym kościele działa kamera internetowa. Zachęcam osoby starsze i chore do duchowego współuczestnictwa we Mszy św.

13. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.