Ogłoszenia duszpasterskie 5.05.2019

3 NIEDZIELA WIELKANOCY

MSZE ŚW. W NIEDZIELE – godz. 8.30, 10.00, 11.30

Z kalendarza liturgicznego na bieżący tydzień:

6.05, poniedziałek Świętych Apostołów Filipa i Jakuba – święto
8.05, środa św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski – Uroczystość

1. Dzisiaj I niedziela miesiąca – adoracyjna. Po Mszy o 8.30 zmiana tajemnic różańcowych.

2. W dniach 5-11 maja w Kościele w Polsce przeżywać będziemy XI Tydzień Biblijny pod hasłem „Głosili Ewangelię mocą Ducha Świętego” (1 P 1, 12). Nawiązujemy także do 50. rocznicy pierwszej pielgrzymki św. Jana Pawła II do Polski w 1979. W tych dniach szczególnie czytajmy Ewangelię wg św. Jana.

3. Nabożeństwa majowe w tygodniu w kościele po Mszy świętej; w Pisarzowicach przy kapliczkach o godz. 19.00.

4. Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie po Mszach świętych, patrz →intencje Mszy św.

5. Dzisiaj po Mszy św. o 11.30 spotkanie z Rodzicami ministrantów.

6. We wtorek o godz. 19.00 spotkanie z Akcją Katolicką, Radą Parafialną, Kołem Gospodyń oraz wszystkimi, którzy chcą włączyć się w pomoc przy festynie parafialnym.

7. Próba dla dzieci komunijnych we wtorek i czwartek o godz. 18.30.

8. W środę otwarcie Klubu Bączek przy ul. Leśnej 19. W godzinach od 8.30 do 14.30 będzie można pozostawić tam dziecko na czas określony pod profesjonalną opieką.

9. Za tydzień o godz. 11.30 Msza święta podczas której dzieci przystąpią do I Komunii Świętej. Dzieci zbierają się przed kościołem o godz. 11.15. Spowiedź dla dzieci i rodzin w sobotę o godz. 9.00.

10. Dzieci zapraszam po naklejki.

11. W piątek 31 maja organizowany jest popołudniowy wyjazd rodzinny do zespołu klasztornego w Głębowicach (k. Wołowa, 45 km od Wilkszyna). Wyjazd rozpocznie się wspólnym ogniskiem o godz. 19.00. Istnieje możliwość wykupienia noclegu oraz śniadania w cenie 50 zł. Ministranci nocują bezpłatnie (wyjazd zostanie ufundowany przez Akcję Katolicką z pieniędzy zebranych ze sprzedaży bombek). Dojazd we własnym zakresie. Ilość noclegów ograniczona. Szczegóły oraz zapisy w zakrystii Kościoła.

12. W naszym kościele działa na żywo kamera internetowa. Zachęcam do uczestnictwa we Mszach Świętych osoby chore i starsze.

Zapowiedzi przedślubne:

• Zapowiedź II: