Ogłoszenia duszpasterskie 16.06.2019

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

MSZE ŚW. W NIEDZIELE – godz. 8.30, 10.00, 11.30

Z kalendarza liturgicznego na bieżący tydzień:

17.06, poniedziałek Św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika
19.06, środa Św. Romualda, opata
20.06, czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
21.06, piątek Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
22.06, sobota Św. Paulina z Noli, biskupa
Świętych męczenników Jana Fishera, biskupa, i Tomasza More’a

Msza święta i procesja do 4 ołtarzy w Boże Ciało
o godz. 9.00

Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy i udekorowanie naszych okien emblematami eucharystycznymi jako wyraz naszego przywiązania do Jezusa Eucharystycznego.

1. Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie po Mszach świętych, patrz →intencje Mszy św.

2. We wtorek o godz. 19.00 spotkanie z Radą parafialną, Akcją katolicką i tymi, którzy chcą pomóc przy organizacji oraz obsłudze odpustu parafialnego.

3. Próba sypania kwiatków dla dziewczynek w poniedziałek i wtorek o godz. 19.00.

4. We wtorek, 18 czerwca, przypada 69 rocznica święceń kapłańskich J.E. ks. Kard. Henryka Gulbinowicza. Polecajmy Go w naszej modlitwie.

5. W środę, 19 czerwca, Kościół w Polsce obchodzi dzień uchodźcy.

6. W środę zakończenie roku szkolnego dla dzieci i młodzieży. Zapraszam wszystkich na Mszę św. w Boże Ciało w czasie której podziękujemy Panu Bogu za miniony rok szkolny i będziemy prosić o szczęśliwe i radosne wakacje przeżyte z Bogiem.

7. 24 czerwca zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Pieniądze zebrane z przetworzenia sprzętu zostaną przekazane na cele charytatywne.

8. 2 sierpnia wyrusza Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Wiernych z naszej parafii, którzy planują wziąć w niej udział, proszę o wpisanie się w zakrystii kościoła.

9. Proszę o pomoc w remoncie Betlejemki w sobotę od godz. 8.30. Przydatne będą wkrętarki.

10. Dziękuję za ofiary składane na remont organów.

11. Dzieci zapraszam po naklejki.

12. W naszym kościele działa na żywo kamera internetowa. Zachęcam do uczestnictwa we Mszach Świętych osoby chore i starsze.

Zapowiedzi przedślubne:

• Zapowiedź II: