POMOC RODZINIE POSZKODOWANEJ W POŻARZE

28 listopada 2018 r. Ilona i Piotr z Wilkszyna stracili w pożarze cały swój dobytek, a Piotr, który jest cieślą, także wszystkie narzędzia do pracy. Ilonie i Piotrowi oraz ich córkom – 9-letniej Julii i 19-letniej Natalii – nic się nie stało. Niewielką część rzeczy udało się odzyskać, jednak ze względu na skalę zniszczeń spowodowanych żywiołem, nadzór budowlany wydał nakaz rozbiórki budynku. Wzniesiony przez Piotra blisko 23 lata temu dom, wyburzono 6 grudnia 2018 r., czyli niewiele ponad tydzień po pożarze. By rodzina miała gdzie mieszkać, w jego miejscu musi zostać wzniesiony nowy.

Odzew mieszkańców Wilkszyna i okolicznych miejscowości  na trudną sytuację, w jakiej znalazła się rodzina, był natychmiastowy. Błyskawicznie zawiązał się komitet samopomocy sąsiedzkiej. Szybko udało się zorganizować niezbędną pomoc rzeczową, finansową i organizacyjną. Cały czas napływają różne dary, środki finansowe i oferty różnorodnej pomocy. Potrzeby są jednak nadal ogromne, bo dom należy odbudować od podstaw i w całości wyposażyć.  Ilona i Piotr nie będą w stanie tego uczynić bez wsparcia ludzi dobrej woli.

W akcję pomocy poszkodowanej rodzinie włączyła się m.in. Rada Parafialna oraz Akcja Katolicka przy parafii św. Wawrzyńca w Wilkszynie, która 5 grudnia 2018 r. udostępniła swoje konto na rzecz zbiórki pieniężnej. Wszystkie zebrane środki zostaną przekazane Ilonie i Piotrowi na odbudowę i wyposażenie domu. Zbiórka trwać będzie aż do odwołania. Liczy się każda złotówka, dlatego bardzo liczymy na każde wsparcie.

Nr rachunku bankowego:

Dane do przelewu/wpłaty:
Akcja Katolicka – oddział Wilkszyn
55-330 Wilkszyn

z dopiskiem POGORZELCY WILKSZYN

Pieniądze można także wpłacać poprzez stronę https://zrzutka.pl/s2tscp [zrzutka zweryfikowana przez poszkodowaną rodzinę].

Za wszystkie wpłaty i każdą pomoc składamy serdeczne podziękowania! Wierzymy, że dzięki ludziom dobrej woli, święta Wielkanocne w 2019 r. rodzina Ilony i Piotra spędzi już we własnym, nowym domu.

Jeśli możesz pomóc również w inny sposób – zadzwoń!
Rafaela, tel. +48 513 311 598
Anna, tel.  +48 512 191 021

Zob. także profil na FB – Pomoc dla Piotrka i Ilony z Wilkszyna po pożarze

2 grudnia 2018 r. – dom kilka dni po pożarze