Wspólnota «Laurentius»

Wspólnota Modlitewna działająca przy naszej parafii zaprasza wszystkich na swoje spotkania.

Spotkania odbywają się zawsze w 2 i 4 środę miesiąca o godzinie 19.00 w kościele (w okresie zimowym na salce przy plebani).

W czasie każdego spotkania jest prowadzona modlitwa, wygłaszana konferencja oraz istnieje możliwość podzielanie się swoim doświadczeniem wiary i modlitwy w czasie krótkich (20 min) grup dzielenia.

Jeżeli masz pragnienie lepiej się modlić, rozwijać swoją wiarę, spotkać Żywego Boga – zapraszamy na nasze spotkania.

Formacja – teksty do rozważań

Św. Hieronim twierdził, że nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa.

Czytanie Słowa Bożego to radosne, spontaniczne spotkanie, samemu, w gronie rodzinnym albo w grupie przyjaciół, z Jezusem ukrytym w Jego Słowie. A ponieważ chodzi o spotkanie z realną Osobą – Jezusem Chrystusem, więc to On powinien być w centrum uwagi naszego spotkania, a nie nasze problemy, czy nasze sprawy, które chcielibyśmy załatwić “na audiencji” u Jezusa. W centrum jest Zmartwychwstały Jezus, Pan Chwały, więc nastawiamy się na oddawanie Jemu chwały i na słuchaniu, co On ma nam do powiedzenia przez czytane Słowo.

Należy pamiętać, że czytanie Słowa Bożego zaczynamy od zaproszenia Ducha Św. do naszej modlitwy.

Korzystać będziemy z opracowań dla „Kręgów Biblijnych” ks. Jana Kruczyńskiego, z Archidiecezjalnego Centrum Nowej Ewangelizacji im. św. Jana Pawła II.

Rozważania

Konferencje i nagrania