Ogłoszenia duszpasterskie 28.01.2018

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

65 Światowy Dzień Trędowatych

Msze Święte w niedziele 8.30, 10.00 i 11.30

W tym tygodniu Kościół wspomina:

• 31.01 środa – Św. Jana Bosko, prezbitera
  • 2.02 piątek – Ofiarowanie Pańskie (święto)
  • 3.02 sobota – Św. Błażeja, biskupa i męczennika

1. Msze święte 2 lutego o godz. 9.00 i 18.00. W trakcie Mszy Św. poświęcenie gromnic.
Obchód święta w piątek nie zwalnia nas z obowiązku zachowania postu od pokarmów mięsnych (obowiązek ten znoszą wyłącznie uroczystości).
Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny udzielił dyspensy wszystkim wiernym naszej archidiecezji.

2. Również 2 lutego, po Mszy Św. o 18.00 będziemy rozbierać choinki, dlatego bardzo proszę o pomoc w demontażu świątecznego wystroju świątyni.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta w piątek 30 minut przed Mszami Św. (od 8.30 oraz od 17.30).

4. Kancelaria parafialna czynna w ciągu tygodnia po Mszy świętej – patrz intencje Mszy Świętych.

5. Dzisiaj zbiórka do puszki na pomoc klasztorom klauzurowym.

6. W piątek nie będę odwiedzał chorych.

7. W następną niedzielę, 4 lutego, po Mszy Św. o godz. 11.30 spotkanie z Rodzicami dzieci komunijnych. W tym dniu dzieci otrzymają świece.

8. Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca – adoracyjna. Po Mszy Św. o 8.30 zmiana tajemnic różańcowych.

9. W naszym kościele działa na żywo kamera internetowa. Zachęcam do uczestnictwa we Mszach Świętych osoby chore i starsze.

10. Dziś ostatni dzień Wizyty duszpasterskiej:

• Wilkszyn
    • 28.01 niedziela, od godz. 14.00 – al. Jaśminowa