Ogłoszenia duszpasterskie 28.04.2019

czyli MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

MSZE ŚW. W NIEDZIELE – godz. 8.30, 10.00, 11.30

Msze święte 3 maja jak w niedzielę – 8.30, 10.00, 11.30

Z kalendarza liturgicznego na bieżący tydzień:

29.04, poniedziałek św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patroni Europy – święto
30.04, wtorek św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski – uroczystość
01.05, środa św. Józefa, rzemieślnika
02.05, czwartek św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła
03.05, piątek Najśw. Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki Polski – uroczystość
04.05, sobota św. Floriana, męczennika

1. Dzisiaj po Mszy św. o 11.30 spotkanie z Rodzicami dzieci rocznicowych.

2. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do bierzmowania.

3. Nabożeństwa majowe w tygodniu w kościele po Mszy świętej; w Pisarzowicach przy kapliczkach o godz. 19.00.

4. Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie po Mszach świętych, patrz →intencje Mszy św.

5. Nie będzie już niedzielnej Mszy popołudniowej o godz. 16.00.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W sobotę po Mszy św. modlitwa różańcowa i osobista adoracja.

7. W piątek nie będę odwiedzał chorych.

8. Z uwagi na uroczystość NMP Królowej Polski w piątek nie obowiązuje nas post.

9. Za tydzień po Mszy św. o 11.30 spotkanie z Rodzicami ministrantów.

10. Dzieci zapraszam po naklejki.

11. W piątek 31 maja organizowany jest popołudniowy wyjazd rodzinny do zespołu klasztornego w Głębowicach (k. Wołowa, 45 km od Wilkszyna). Wyjazd rozpocznie się wspólnym ogniskiem o godz. 19.00. Istnieje możliwość wykupienia noclegu oraz śniadania w cenie 50 zł. Ministranci nocują bezpłatnie (wyjazd zostanie ufundowany przez Akcję Katolicką z pieniędzy zebranych ze sprzedaży bombek). Dojazd we własnym zakresie. Ilość noclegów ograniczona. Szczegóły oraz zapisy w zakrystii Kościoła.

12. W naszym kościele działa na żywo kamera internetowa. Zachęcam do uczestnictwa we Mszach Świętych osoby chore i starsze.

Zapowiedzi przedślubne:

• Zapowiedź I: