Ogłoszenia duszpasterskie 1.11.2020

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Msze św. w niedzielę godz. 8.30, 10.00, 11.30 i 16.00

W tym tygodniu Kościół wspomina:

• 2.11, poniedziałek – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych
  • 3.11, wtorek – św. Marcina de Porres, zakonnika
  • 4.11, środa – św. Karola Boremeusza, biskupa

Msze święte we wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych
2 listopada o 9.00 i 17.00

1. Kancelaria czynna w dni powszednie po Mszy św. – patrz intencje.

2. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta w piątek od godzin 16.30. O 17.00 Msza św.

3. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wsparli ubogich.

4. Za tydzień po Mszy św. o 8.30 zmiana tajemnic różańcowych.

5. W przyszłą niedzielę (8 listopada) o godz. 14.30 będzie okazja do poświęcenia nowych pomników na naszym cmentarzu.

6. W najbliższą środę (4 listopada) do godz. 10.00 zbierane będą elektrośmieci – w Wilkszynie na parkingu koło kościoła, w Pisarzowicach przy wjeździe na posesje Państwa Magryś (koło sklepu ODIDO). Środki zebrane ze sprzedaży odzyskanych surowców zostaną przekazane na cele charytatywne Kościoła.

8. Składam serdeczne Bóg zapłać tym wszystkim, który wpłacają na konto parafialne na utrzymanie parafii.

9. W naszym kościele działa na żywo kamera internetowa, dlatego zachęcam do uczestniczenia we Mszy św. zwłaszcza osoby starsze i chore. Osoby spoza naszej parafii, które łączą się z nami za pośrednictwem kamery, zapraszam do kontaktu mailowego: parafia_wilkszyn1@wp.pl – napiszcie skąd jesteście.

W związku z przypadającym wspomnieniem wszystkich wiernych zmarłych w dniach od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny. Wyjątkowo w tym roku okres ten został przedłużony od 1 do 30 listopada.

Do uzyskania odpustu zupełnego za duszę w czyśćcu cierpiącą w tych dniach wymaga się:

• wykluczenia wszelkiego przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego,
  • spowiedzi sakramentalnej (o ile nie jest się w stanie łaski uświęcającej),
  • przyjęcie w tym dniu Komunii eucharystycznej,
  • pobożnego nawiedzenia cmentarza i modlitwy za zmarłych,
  • modlitwy w intencji wyznaczonej przez Ojca Świętego.
    Papież Franciszek na listopad wyznaczył następującą intencję:
    „Módlmy się, aby postęp w dziedzinie robotyki oraz sztucznej inteligencji zawsze pozostawał w służbie ludzkiego istnienia”.

Odpust zupełny można uzyskać tylko jeden raz w ciągu dnia. Jeżeli wierny nie jest w stanie wypełnić któregoś z wyżej wymienionych wymagań, odpust będzie tylko cząstkowy.