Ogłoszenia duszpasterskie 15.11.2020

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Msze św. w niedzielę godz. 8.30, 10.00, 11.30 i 16.00

W tym tygodniu Kościół wspomina:

• 16.11. poniedziałek – Rocznica poświęcenia Katedry Metropolitalnej Wrocławskiej
  • 17.11. wtorek – św. Elżbiety Węgierskiej
  • 18.11. środa – bł. Karoliny Kózkówny
  • 20.11. piątek – św. Rafała Kalinowskiego
  • 21.11. sobota – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny

1. Kancelaria czynna w dni powszednie po Mszy św. – patrz intencje.

2. W zakrystii kościoła są do nabycia świece wigilijne.

4. Składam serdeczne Bóg zapłać tym wszystkim, który wpłacają na konto parafialne na utrzymanie parafii.

5. W naszym kościele działa na żywo kamera internetowa, dlatego zachęcam do uczestniczenia we Mszy św. zwłaszcza osoby starsze i chore. Osoby spoza naszej parafii, które łączą się z nami za pośrednictwem kamery, zapraszam do kontaktu mailowego: parafia_wilkszyn1@wp.pl – napiszcie skąd jesteście.

W związku z przypadającym wspomnieniem wszystkich wiernych zmarłych w dniach od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny. Wyjątkowo w tym roku okres ten został przedłużony od 1 do 30 listopada.

Do uzyskania odpustu zupełnego za duszę w czyśćcu cierpiącą w tych dniach wymaga się:

• wykluczenia wszelkiego przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego,
  • spowiedzi sakramentalnej (o ile nie jest się w stanie łaski uświęcającej),
  • przyjęcia w tym dniu Komunii eucharystycznej,
  • pobożnego nawiedzenia cmentarza i modlitwy za zmarłych,
  • modlitwy w intencji wyznaczonej przez Ojca Świętego.
    Papież Franciszek na listopad wyznaczył następującą intencję:
    „Módlmy się, aby postęp w dziedzinie robotyki oraz sztucznej inteligencji zawsze pozostawał w służbie ludzkiego istnienia”.

Odpust zupełny można uzyskać tylko jeden raz w ciągu dnia. Jeżeli wierny nie jest w stanie wypełnić któregoś z wyżej wymienionych wymagań, odpust będzie tylko cząstkowy.