Ogłoszenia duszpasterskie 25.07.2021

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

Msze święte w niedziele: 8.30, 10.00 i 11.30
przez okres wakacji nie ma Mszy św. o godz. 16.00

Z kalendarza liturgicznego na ten tydzień:

• 25.07, niedziela – św. Jakuba, Apostoła; św. Krzysztofa, męczennika
  • 26.07, poniedziałek – świętych Joachima i Anny, rodziców NMP
  • 29.07, czwartek – św. Marty
  • 31.07, sobota – św. Ignacego z Loyoli

1. Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie po Mszy św. – patrz intencje.

2. Dzisiaj, po każdej Mszy św., poświęcenie pojazdów z racji wspomnienia św. Krzysztofa. Z tej okazji możliwość złożenia ofiary na wsparcie Misji świętych.

3. Za tydzień przypada I niedziela miesiąca – adoracyjna. Po Mszy św. o 8.30 zmiana tajemnic różańcowych.

4. Za dwa tygodnie nasza wspólnota będzie przeżywać uroczystość odpustową ku czci św. Wawrzyńca, połączoną z 300-leciem naszego kościoła. Msza św. odpustowa o godz. 12.00. Festyn rodzinny rozpocznie się o godz. 15.00 na ogrodach plebanii. Więcej informacji oraz plan festynu na podstronie Wawrzynki 2021.

5. Składam serdeczne Bóg Zapłać Panu Jackowi Chmielewskiemu za otynkowanie kościoła, Państwu Wójs za użyczenie wody do tynkowania. Poszukuję osoby do pomalowania świeżo otynkowanej elewacji.

6. W dniu 27 lipca (wtorek) w godzinach 15.00-18.00 w świetlicy wiejskiej w Wilkszynie będzie można spisać się w Narodowym Spisie Powszechnym. Rachmistrz będzie pełnił dyżur i pomagał w realizacji obowiązku spisowego.

7. Organizowana jest pielgrzymka do Meksyku w czasie ferii zimowych w 2022 roku. Zapisy w zakrystii.

8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – Gość Niedzielny i Nowe Życie.

9. Składam serdeczne Bóg zapłać tym wszystkim, który wpłacają na konto parafialne na utrzymanie parafii.

10. W naszym kościele działa na żywo kamera internetowa, dlatego zachęcam do uczestniczenia we Mszy św. zwłaszcza osoby starsze i chore.

Zapowiedzi przedślubne

• Zapowiedź II:
    • Magdalena Mazur – Wilkszyn
    • Marek Smoleń – Wilkszyn

Informacja dla rodziców i uczniów zapisujących się do I klasy szkół podstawowych i średnich
Udostępniamy wzory formularzy do wydrukowania, wypełnienia i przedłożenia dyrekcji szkoły przed rozpoczęciem kolejnego roku szkolnego:

• Zgoda rodziców dzieci i młodzieży niepełnoletniej na udział w lekcji religii – PDF
  • Zgłoszenie chęci udziału w lekcjach religii przez ucznia pełnoletniego – PDF