Ogłoszenia duszpasterskie 1.08.2021

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Msze święte w niedziele: 8.30, 10.00 i 11.30
przez okres wakacji nie ma Mszy św. o godz. 16.00

Z kalendarza liturgicznego na ten tydzień:

• 4.08, środa – św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów
  • 6.08, piątek – święto Przemienienia Pańskiego
  • 7.08, sobota – bł. Edmunda Bojanowskiego

1. Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie po Mszy św. – patrz intencje.

2. Dzisiaj przypada I niedziela miesiąca – adoracyjna. Po Mszy św. o 8.30 zmiana tajemnic różańcowych.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź św. w piątek o godz 17.30, Msza św. o godz 18.00 i Adoracja do godz. 20.00.

4. We wtorek na godzinę 18.00 zapraszam do pomocy przy rozstawianiu namiotów na Wawrzynki.

5. W następną niedzielę nasza wspólnota będzie przeżywać uroczystość odpustową ku czci św. Wawrzyńca, połączoną z 300-leciem naszego kościoła. Msza św. odpustowa o godz. 12.00. Festyn rodzinny rozpocznie się o godz. 15.00 na ogrodach plebanii. O godz. 14.30, 16.30, 18.30 oraz 21.00 zwiedzanie kościoła z przewodnikiem.
Więcej informacji oraz plan festynu na podstronie Wawrzynki 2021.

6. Organizowana jest pielgrzymka do Meksyku w czasie ferii zimowych w 2022 roku. Zapisy w zakrystii.

7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – Gość Niedzielny i Nowe Życie.

8. Składam serdeczne Bóg zapłać tym wszystkim, który wpłacają na konto parafialne na utrzymanie parafii.

9. W naszym kościele działa na żywo kamera internetowa, dlatego zachęcam do uczestniczenia we Mszy św. zwłaszcza osoby starsze i chore.

Zapowiedzi przedślubne

• Zapowiedź III:
    • Magdalena Mazur – Wilkszyn
    • Marek Smoleń – Wilkszyn

Informacja dla rodziców i uczniów zapisujących się do I klasy szkół podstawowych i średnich
Udostępniamy wzory formularzy do wydrukowania, wypełnienia i przedłożenia dyrekcji szkoły przed rozpoczęciem kolejnego roku szkolnego:

• Zgoda rodziców dzieci i młodzieży niepełnoletniej na udział w lekcji religii – PDF
  • Zgłoszenie chęci udziału w lekcjach religii przez ucznia pełnoletniego – PDF