Ogłoszenia duszpasterskie 29.08.2021

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

Msze święte w niedzielę: 8.30, 10.00 i 11:30
przez okres wakacji nie ma Mszy św. o godz. 16.00

Z kalendarza liturgicznego na ten tydzień:

• 3.09, piątek – św. Grzegorza Wielkiego, papieża

1. Kancelaria parafialna czynna w tygodniu po Mszy św. – patrz intencje.

2. 1 września (środa) rozpoczynamy nowy rok szkolny.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.

• W czwartek:
    • spowiedź św. od godz. 17.00
    • Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla dzieci i młodzieży ze szkoły podstawowej o godz. 18.00 – w czasie Mszy poświęcenie tornistrów.
  • W piątek:
    • spowiedź św. od godz. 17.30,
    • Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla młodzieży ze szkół średnich o godz. 18.00
    • po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

4. Za tydzień przypada I niedziela miesiąca – adoracyjna. Po Mszy św. o 8.30 zmiana tajemnic różańcowych.

5. Organizowana jest pielgrzymka do Meksyku w czasie ferii zimowych w 2022 roku. Zapisy w zakrystii.

6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – Gość Niedzielny i Nowe Życie.

7. Składam serdeczne Bóg zapłać tym wszystkim, który wpłacają na konto parafialne na utrzymanie parafii.

8. W naszym kościele działa na żywo kamera internetowa, dlatego zachęcam do uczestniczenia we Mszy św. zwłaszcza osoby starsze i chore.

W dniach od 1 kwietnia do 30 września 2021 r. Główny Urząd Statystyczny przeprowadza Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań.
Spis jest obowiązkowy. Odmowa udziału w Spisie Powszechnym grozi karą grzywny.
W dniu 5 września (tj. w przyszłą niedzielę) rachmistrz będzie pełnił dyżur i pomagał w realizacji spisu w salce parafialnej na Plebanii w Wilkszynie w godzinach od 9 do 12.
Należy zabrać ze sobą numery Pesel wszystkich osób zamieszkałych w jednym gospodarstwie domowym.