Ogłoszenia duszpasterskie 27.02.2022

TYDZIEŃ MODLITW O TRZEŹWOŚĆ NARODU

Msze święte w niedzielę: 8.30, 10.00, 11.30
nie ma Mszy św. o godz. 16.00 – Msza wraca od następnej niedzieli

Z kalendarza liturgicznego na ten tydzień:

• 2.03, środa – Popielec
  • 4.03, piątek – św. Kazimierza Królewicza

ŚRODA POPIELCOWA
MSZE ŚWIĘTE g. 9.00 i 18.00. W czasie Mszy posypanie głów popiołem na znak pokuty.
W tym dniu obowiązuje nas post ścisły co do ilości i co do jakości (trzy dania bezmięsne: dwa lekkie i jeden do syta)

1. Kancelaria parafialna czynna w ciągu tygodnia po Mszy świętej – patrz intencje.

2. Zbiórka sprzętu elektrycznego i elektronicznego – urządzenia można składać na parkingu przy kościele do 2 marca (środa) do godz. 9.00.

3. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie z Rodzicami dzieci komunijnych – dzieci otrzymają świece.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
W piątek spowiedź św. od g. 17.00. Msza święta i Droga Krzyżowa o godz. 17.30.

5. Zbiórka dla ministrantów w piątek po Drodze Krzyżowej.

6. W sobotę rozpoczynają się nauki przedmałżeńskie. Msza święta na rozpoczęcie nauk o godz. 17.00 w kościele w Wilkszynie. Szczegółowy plan nauk dostępny jest na podstronie Nauki przedmałżeńskie.

7. Od następnej niedzieli powraca popołudniowa Msza święta w niedziele o godz. 16.00.

8. W przyszłą niedzielę przypada I niedziela miesiąca – adoracyjna. Po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych.

9. 13 marca (niedziela) rozpocznie się przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla dorosłych. Szczegóły na stronie Archidiecezji wrocławskiej.

10. Organizowany jest wyjazd dla seniorów nad morze, od 12.09 do 22.09.2022, ośrodek AGAWA w Ustroniu Morskim. Koszt 1300 zł + koszt transportu autokarem. W cenie śniadania i obiadokolacje. Zapisy w zakrystii do końca maja.

11. Dzieci komunijne zapraszam po obrazki.

12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – Gość Niedzielny i Nowe Życie.

13. Składam serdeczne Bóg zapłać tym wszystkim, który wpłacają na konto parafialne na utrzymanie parafii.

14. W naszym kościele działa na żywo kamera internetowa, dlatego zachęcam do uczestniczenia we Mszy św. zwłaszcza osoby starsze i chore.

Zapowiedzi przedślubne:

• Zapowiedź II: