Ogłoszenia duszpasterskie 13.03.2022

2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Msze święte w niedzielę: 8.30, 10.00, 11.30, 16.00

W tym tygodniu Kościół wspomina:

• 19.03, sobota – Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP

1. Kancelaria parafialna czynna w ciągu tygodnia po Mszy świętej – patrz intencje.

2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00 nabożeństwo fatimskie.

3. We wtorek o godz. 19.00 w Betlejemce drugie spotkanie synodalne. Tematem spotkania będzie „Towarzyszenie podróży”. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do rozmowy o Kościele. Dodatkowe informacje można znaleźć na naszej stronie internetowej w zakładce Synod.

4. W piątek Droga krzyżowa o godz. 18.00.

5. Rozpoczęły się nauki przedmałżeńskie. Spotkania w soboty o godz. 18.00. Szczegółowy plan nauk dostępny jest na podstronie Nauki przedmałżeńskie.

6. Dzisiaj zbiórka do puszki na misje Ad Gentes (ku ludom) – na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

7. Organizowany jest wyjazd dla seniorów nad morze, od 12.09 do 22.09.2022, ośrodek AGAWA w Ustroniu Morskim. Koszt 1300 zł + koszt transportu autokarem. W cenie śniadania i obiadokolacje. Zapisy w zakrystii do końca maja.

8. Dzieci komunijne zapraszam po obrazki.

9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – Gość Niedzielny i Nowe Życie.

10. Składam serdeczne Bóg zapłać tym wszystkim, który wpłacają na konto parafialne na utrzymanie parafii.

11. W naszym kościele działa na żywo kamera internetowa, dlatego zachęcam do uczestniczenia we Mszy św. zwłaszcza osoby starsze i chore.

Zapowiedzi przedślubne:

• Zapowiedź III:
    • Marcin Wytrykusz – Wilkszyn
    • Monika Ryhorkiewicz – Wilkszyn
  • Zapowiedź III:
    • Rafał Olesek – Pisarzowice
    • Karolina Zdobylak – Pisarzowice

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach uniemożliwiających zawarcie im małżeństwa, zobowiązany jest poinformować o tym Proboszcza.

Przeszkody w zawarciu małżeństwa kościelnego:

• wiek* (gdy mężczyzna ma poniżej 18, a kobieta poniżej 16 lat);
  • trwanie w innym ślubie (małżeństwo kościelne, kapłaństwo, zakonne śluby czystości);
  • impotencja;
  • jeden z narzeczonych wyznaje religię niechrześcijańską*;
  • pokrewieństwo* (brat/siostra – także adoptowani,  kuzyn/kuzynka/szwagier/szwagierka/bratowa);
  • występek (zabójstwo małżonka osoby, z którą planuje się zawrzeć związek);
  • przyzwoitość publiczna* (próba zawarcia małżeństwa z córką/synem/ojcem/matką swojego konkubenta/konkubiny);
  • uprowadzenie („wypuszczę cię, jeśli weźmiesz ze mną ślub”)

W wyjątkowych przypadkach Biskup może dyspensować od przeszkód oznaczonych *.