Ogłoszenia duszpasterskie 15.04.2022

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

Msze święte w niedziele: 8.30, 10.00, 11.30 i 16.00
Msze święte w tygodniu – patrz intencje.

W tym tygodniu Kościół wspomina:

• 16.05, poniedziałek – św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski

1. Kancelaria parafialna czynna w ciągu tygodnia po Mszy świętej.

2. Nabożeństwa majowe:
– w kościele – po Mszy św.;
– w Wilkszynie, przy kapliczce koło ronda na ul. Wiśniowej – o godz. 19.00;
– w Pisarzowicach, koło kapliczki przy przychodni – o godz. 18.00;

3. We wtorek o godz. 18.30 spotkanie dla rodziców i dzieci komunijnych (III grupa).

4. Spowiedź dla dzieci komunijnych i ich rodzin w piątek o godz. 16.30.

5. W najbliższą sobotę o godz. 11.00 Msza św. w czasie której druga grupa dzieci przystąpi do I Komunii świętej.

6. Organizowany jest wyjazd dla seniorów nad morze, od 12.09 do 22.09.2022, ośrodek AGAWA w Ustroniu Morskim. Koszt 1300 zł + koszt transportu autokarem. W cenie śniadania i obiadokolacje. Zapisy w zakrystii do końca maja.

7. Dzieci komunijne zapraszam po obrazki.

8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – Gość Niedzielny i Nowe Życie.

9. Składam serdeczne Bóg zapłać tym wszystkim, który wpłacają na konto parafialne na utrzymanie parafii.

10. W naszym kościele działa na żywo kamera internetowa, dlatego zachęcam do uczestniczenia we Mszy św. zwłaszcza osoby starsze i chore.

Zapowiedzi przedślubne

• Zapowiedź III:
    • Urszula Tomczyszyn – Miękinia
    • Mateusz Szarek – Wilkszyn

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach uniemożliwiających zawarcie im małżeństwa, zobowiązany jest poinformować o tym Proboszcza parafii. Takimi przeszkodami są m.in.: trwanie w innym, ważnym ślubie kościelnym (małżeńskim, kapłańskim, zakonnym); bliskie pokrewieństwo.