Ogłoszenia duszpasterskie 27.05.2018

Msza święta z procesją w Boże Ciało: 9.00

W tym tygodniu Kościół wspomina

• 29.05. wtorek – św. Urszuli Ledóchowskiej
  • 31.05. czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało
  • 01.06. piątek – św. Justyna – Dzień Dziecka

1. Kancelaria parafialna czynna w ciągu tygodnia po Mszy świętej – patrz intencje Mszy Świętych.

2. Nabożeństwa Majowe:

• w kościele – po Mszy świętej,
  • przy kapliczkach – g. 19.00 (Pisarzowice, ul. Kolejowa; Pisarzowice – centrum; Wilkszyn, ul. Wiśniowa).

3. Msza święta w Boże Ciało o godz. 9.00. Po Mszy procesja do czterech ołtarzy. Bardzo proszę o udekorowanie naszych okien emblematami eucharystycznymi.

4. Próba sypania kwiatów we wtorek i środę o godz. 18.30.
Dzieci I komunijne przychodzą w strojach komunijnych.

5. Dzisiaj w naszej parafii gościmy młodzież studencką z fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która organizuje Piknik Rodzinny połączony z Dniem Matki i Dniem Dziecka – rozpoczęcie o 14.30.
Na piknik proszę zabrać ze sobą koc, aby rodzina mogła usiąść. W czasie Pikniku przygotowano wiele atrakcji dla dzieci i całych rodzin. Sprzedawane będą kremówki papieskie, kiełbaski z grilla i inne. Szczegółowe informacje znajdują się na podstronie „Piknik JP2”.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta w piątek o godz. 17.30. Msza święta o godz. 18.00. Po Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30.
Zachęcam szczególnie dzieci komunijne do odprawienia dziewięciu I piątków miesiąca (tj. uczestnictwo we Mszy świętej i przyjęcie w stanie łaski uświęcającej Komunii świętej z intencją wynagrodzenia za grzechy swoje i całego świata).

7. W piątek do południa odwiedziny chorych.

8. Za tydzień przypada I niedziela miesiąca – adoracyjna. Po Mszy o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych.

9. 30 czerwca organizowany jest wyjazd rodzinny do Głębowic koło Wołowa. Zapisy w zakrystii kościoła.

10. W naszym kościele działa na żywo kamera internetowa. Zachęcam osoby starsze i chore do duchowego uczestnictwa we Mszy św.