Uroczystość Najświętszej Trójcy

• 29.05, środa – św. Urszuli Ledóchowskiej
  • 30.05, czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

1. Msza święta w Uroczystość Bożego Ciała (czwartek) o godz. 9:00; po Mszy procesja do czterech ołtarzy.
  2. Kancelaria czynna w dni powszednie po mszach świętych – patrz: intencje.
  3. Próba sypania kwiatków dla dzieci we wtorek o godz. 19:00.
  4. Proszę o przygotowanie chorągwi na procesje. Zachęcam do udekorowania okien naszych domów emblematami eucharystycznymi.
  5. Nabożeństwa Majowe w kościele po mszach świętych; w Wilkszynie przy kapliczce na ul. Wiśniowej o godz. 19:00; w Pisarzowicach przy kapliczkach o godz. 18:00.
  6. Dzieci po Mszy św. zapraszam po obrazki.
  7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W przedsionku kościoła dostępne są wydania Gościa Niedzielnego oraz Nowego Życia.
  8. Składam serdeczne Bóg zapłać tym wszystkim, którzy wpłacając na konto parafialne pomagają utrzymać parafię.

Zapowiedź III:
Patryk Saja
Krzeptów
&
Kamila Kowalska
Wilkszyn

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach uniemożliwiających zawarcie im małżeństwa, zobowiązany jest poinformować o tym Proboszcza parafii. Takimi przeszkodami są m.in.: trwanie w innym, ważnym ślubie kościelnym (małżeńskim, kapłańskim, zakonnym) czy też bliskie pokrewieństwo lub powinowactwo.