Pielgrzymka do Włoch
14-22 kwietnia 2023

Zapisy w zakrystii Kościoła do końca stycznia 2023.

Program został zaktualizowany. Zmiany wyróżniono kolorem.

Dzień 1 (piątek) – wyjazd o godz. 7:00 z Wilkszyna. Przejazd przez Czechy, postój na obiad (płatny we własnym zakresie). Zależnie od ruchu na trasie wjazd na Kahlenberg. Nocleg w Austrii (bez obiadokolacji).

Dzień 2 (sobota) – po śniadaniu przyjazd do Padwy (ok. godz. 14:00). Msza św. w Bazylice Św. Antoniego. Zwiedzanie bazyliki i spacer po centrum Padwy (budynki uniwersytetu, ratusz, place Erbe i Frutti). Przejazd do hotelu w okolicach Rimini na obiadokolację i nocleg.

Dzień 3 (niedziela) – przejazd do Loreto. Msza św. i zwiedzanie Sanktuarium Domku Maryi. Przejazd do San Giovanni Rotondo – miasteczka związanego z życiem Ojca Pio (parafia i grób Świętego). Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4 (poniedziałek) – zwiedzanie miejsc związanych ze św. Ojcem Pio i przejazd na Monte Cassino (opactwo benedyktyńskie i cmentarz żołnierzy polskich). Dojazd w okolice Rzymu na trzy kolejne noclegi (z obiadokolacjami i śniadaniami).

Dzień 5 (wtorek) – zwiedzanie Rzymu: bazylika i plac św. Piotra, place barokowe (Rotonda, Navona, fontanna di Trevi, plac i schody Hiszpańskie).

Dzień 6 (środa) – audiencja generalna u Ojca Świętego. Spacer przez Rzym antyczny (Fora Cesarskie, Forum Romanum, Kapitol, Koloseum, plac Wenecki).

Dzień 7 (czwartek) – przejazd do Asyżu. Zwiedzanie Porcjunkuli, bazyliki św. Franciszka i zabytków miasta. Msza święta. Przejazd i zwiedzanie San Marino – najstarszej republiki świata. Dojazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 8 (piątek) – przejazd do Wenecji: spacer po wyspach miasta do najważniejszych zabytków. Most Rialto, plac i bazylika św. Marka, pałac Dożów, most Sospiri. Nocny przejazd przez Austrię i Czechy.

Dzień 9 (sobota) – przyjazd do Polski w godzinach przedpołudniowych.

Cena 3 150 zł (przy minimum 30 uczestnikach). Obejmuje przejazd autokarem, opiekę pilota, ubezpieczenie NW i KL, wspólne wstępy i przejazdy (metro w Rzymie, wstępy i prom do Wenecji, obowiązkowi przewodnicy), siedem noclegów (sześć ze śniadaniami i obiadokolacjami; jeden z samym śniadaniem) w hotelach, w pokojach 2 i 3 osobowych.