Uroczystość Świętej Jadwigi Śląskiej, głównej patronki Śląska i archidiecezji wrocławskiej

• 17.10, poniedziałek – św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
  • 18.10, wtorek – św. Łukasza, Ewangelisty – święto
  • 20.10, czwartek – św. Jana Kantego, prezbitera
  • 22.10, sobota – św. Jana Pawła II, papieża

1. Kancelaria parafialna jest czynna w dni powszednie po mszy świętej.
  2. Modlitwa różańcowa od poniedziałku do piątku o godz. 17:30, w soboty o godz. 16:30.
  3. Popołudniowe Msze św. w tygodniu będą o godz. 17:00.
  4. Dzisiaj obchodzimy XXII Dzień Papieski połączony ze zbiórką do puszki na stypendia dla młodzieży. Gościmy duet muzyczny Maja & Matan. Jest możliwość zakupu ich płyt w cenie 25 zł.
  5. Z okazji Tygodnia Miłosierdzia zbierane są produkty spożywcze z długim terminem ważności, które zostaną wykorzystane w kuchniach dla ubogich. Produkty można składać w sklepach Kredens w Wilkszynie oraz Rabat w Pisarzowicach.
  6. Na bocznym ołarzu (maryjnym) znajdują się kartki wypominkowe.
  7. Dzieci zapraszam po obrazki.
  8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W przedsionku kościoła dostępne są wydania Gościa Niedzielnego oraz Nowego Życia.
  9. Składam serdeczne Bóg zapłać tym wszystkim, którzy wpłacając na konto parafialne pomagają utrzymać parafię.

Liczenie wiernych

W zeszłą niedzielę w kościołach w Polsce odbyło się liczenie wiernych.

Według danych meldunkowych wsie naszej parafii zamieszkuje 3030 osób: Wilkszyn – 2264 osób, Pisarzowice – 766 osób.

We wszystkich mszach świętych uczestniczyło łącznie 652 osób (21,5% zameldowanych).

Do Komunii przystąpiło 181 osób (27,8% uczestniczących = 6% zameldowanych).