• 28.08, poniedziałek – św. Augustyna
  • 29.08, wtorek – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela

1. Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie po mszach świętych – patrz: intencje.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
    Spowiedź św. w piątek dla dzieci i młodzieży na rozpoczęcie roku szkolnego w godz. 17:00-18:00.
    Msza św. pierwszopiątkowa o godz. 18:00.
  3. W piątek o godz. 19:00 spotkanie synodalne w betlejemce.
  4. Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca – adoracyjna.
    Po Mszy o godz. 8:30 zmiana tajemnic różańcowych.
    Na godz. 11:30 dzieci i młodzież zapraszam na Mszę na rozpoczęcie roku szkolnego, w jej trakcie zostaną pobłogosławione przybory szkolne i tornistry.
  5. Wyjazd dla seniorów do Ustronia Morskiego będzie w poniedziałek 4 września o godz. 8:00 z pętli autobusowej w Wilkszynie. Przypominam, że rozliczenie za wyjazd (1700 zł) będę zbierać na miejscu w Ustroniu.
  6. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Fatimy, która odbędzie się w dniach 23-29.04.2024.
  7. 22 października (niedziela) obchodzić będziemy jubileusz małżeński par, które w tym roku świętują swój okrągły jubileusz (1, 5, 10, 15, itd…). Proszę zapisywać się w zakrystii kościoła.
  8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W przedsionku kościoła dostępne są wydania Gościa Niedzielnego oraz Nowego Życia.
  9. Składam serdeczne Bóg zapłać tym wszystkim, którzy wpłacając na konto parafialne pomagają utrzymać parafię.

Zapowiedź III:
Tomasz Ordański
&
Dorota Dziak
Pisarzowice

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach uniemożliwiających zawarcie im małżeństwa, zobowiązany jest poinformować o tym Proboszcza parafii. Takimi przeszkodami są m.in.: trwanie w innym, ważnym ślubie kościelnym (małżeńskim, kapłańskim, zakonnym) czy też bliskie pokrewieństwo lub powinowactwo.