29.08, poniedziałek – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela
3.09, sobota – św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

1. Kancelaria parafialna jest czynna w dni powszednie po mszy świętej.
  2. Zapraszam ministrantów oraz wszystkich chętnych na ognisko na zakończenie wakacji, dzisiaj o godz. 16:00 w ogrodach plebanii.
  3. W czwartek rozpoczynamy rok szkolny 2022/23.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
    • W czwartek:
      • Spowiedź na rozpoczęcie roku szkolnego od godz. 17:30.
    • W piątek:
      • Spowiedź św. od godz. 17:00.
      • Msza św. w intencji dzieci i młodzieży na rozpoczęcie roku szkolnego o godz. 18:00. W czasie Mszy nastąpi błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych.
      • Po mszy św. (ok. godz. 19:00) spotkanie dla rodziców i młodzieży szkół średnich w związku z sakramentem bierzmowania
  5. W przyszłą niedzielę przypada pierwsza niedziela miesiąca – adoracyjna. Po mszy o godz. 8:30 zmiana tajemnic różańcowych.
  6. W przyszłą niedzielę, po mszy św. o godz. 11:30, obędzie się spotkanie dla rodziców dzieci klas III w związku z pierwszą komunią świętą.
  7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W przedsionku kościoła dostępne są wydania Gościa Niedzielnego oraz Nowego Życia.
  8. Składam serdeczne Bóg zapłać tym wszystkim, którzy wpłacając na konto parafialne pomagają utrzymać parafię.
  9. Wyjazd seniorów nad morze do Ustronia Morskiego 12 września (poniedziałek) o godz. 9:00 z pętli autobusowej w Wilkszynie.
    Przypominam, że w cenie wyjazdu wliczone jest jedynie ubezpieczenie na czas przejazdów autokarem. Zachęcam do samodzielnego ubezpieczenia się na czas pobytu w ośrodku wypoczynkowym.